Údržba zeleně, sekání trávy a řez stromů

Sečení a údržba jakýchkoli ploch výkonnou technikou

Dělá Vám starosti údržba zeleně? Vyzkoušejte profesionální péči za výhodné ceny. Specializujeme se na sekání trávy svažitých, neudržovaných i nedostupných pozemků a sadové úpravy. Dle rozsahu zakázek se staráme o zeleň převážně na Vysočině, ale i po celé ČR.

 

Kdy a proč svěřit údržbu odborníkům

Posekat menší zahradu zvládne každý, ale rozsáhlé, svažité a členité plochy vyžadují speciální techniku a zkušené pracovníky. Pokud nevlastníte golfové hřiště se správcem trávníku nebo Vaše sekačka už nestačí na větší pozemek, vyplatí se spolupráce s odbornou firmou. Získáte záruku profesionální údržby a ušetříte náklady na pořízení drahé techniky, servis i obsluhu.

 

Co můžeme udělat pro Vaši zeleň

Získejte odbornou péči o zeleň za rozumnou cenu. Navrhneme vhodný rozsah údržby a individuální podmínky. Ať už poptáváte odstranění náletových dřevin, přesazování rostlin a dřevin, celoroční údržbu záhonů, živých plotů, stromů nebo keřů, vždy se můžete spolehnout na včasnou a kvalitní údržbu od EKO TS.

V případě většího rozsahu dlouhodobých služeb se Vám vyplatí komplexní péče za výhodný měsíční paušál. Prohlédněte si ukázky služeb a reference zákazníků, kteří své pozemky svěřili do profesionální péče. S námi se už nemusíte o nic starat - sami hlídáme, kdy provádět potřebné práce.

Sekání trávy a péče o trávník

Údržba trávníku obnáší pravidelné sečení trávy, zavlažování, hnojení a někdy provzdušnění. Používáme výkonnou techniku, která zvládá i rozsáhlé, svažité, neudržované nebo těžce dostupné pozemky. Obvykle volíme mulčování trávy, kdy se rozsekaná tráva rozmetá do trávníku a není potřeba odvoz nebo drcení biomasy. Zajistíme pro Vás sečení:

  • parků, zahrad, obecních a firemních pozemků
  • velkých ploch i ve ztížených podmínkách
  • dálničních náspů, letišť, mokřin a luk
  • příkopů a pozemků kolem silnic
Řez stromů – prořezávání a střihání stromů

Dendrologie a arboristika se specializují na péči o stromy. Prořez stromů je třeba pro zdravý růst a kvalitu dřeviny. Staráme se o pravidelné prořezávání a střihání, včetně jabloní a dalších ovocných stromů. V případě potřeby můžete také využít rizikové kácení stromů a dřevin.

Péče o keře

Keře potřebují obdobnou péči jako stromy. Keř by měl plnit účelnou, ale i estetickou funkci. Provádíme řez keřů a jejich stříhání dle potřeby a Vašich přání, obvykle 2x ročně, abychom zajistili svěží vzhled, žádoucí tvar a kvalitní podmínky pro růst.

Střihání živých plotů

Živý plot poskytuje soukromí i příjemný stín, a když do něj investujete, je dobré zajistit potřebnou péči. Střihání živého plotu není obtížné, ale vyžaduje zkušenosti, vhodné nástroje a hlavně trpělivost. Pravidelnou péčí, zpravidla 3x ročně, docílíte zdravého a hustého živého plotu s potřebným tvarem.

Zásadní chyba při pěstování živého plotu je spěch a netrpělivost. V prvních letech růstu provádíme nekompromisní řez na úkor výšky. Jedině tento způsob péče Vás odmění živým plotem s perfektní hustotou již od spodních partií a zdravým i estetickým vzhledem.

Likvidace a hubení plevele

Na hubení plevele se vyplatí přizvat odborníky, abyste nepřišli s plevelem také o trávník nebo květiny. Poradíme Vám nebo se sami postaráme o likvidaci plevele.

Terénní úpravy

Sadové a terénní úpravy se vyplatí předem navrhnout a pečlivě realizovat, abyste se vyhnuli nákladům při dodatečných změnách a překopávání pozemku. Pomůžeme Vám s návrhy i realizačními pracemi.

Městská zeleň a obecní pozemky

Staráme se pravidelně o zeleň obcí a měst, abychom šetřili jejich náklady na vlastní techniku a pracovníky. Kromě zeleně se staráme o celé pozemky v rámci komunálních služeb.

 

Ceník sekání trávy a údržby zeleně

V případě dlouhodobé spolupráce navrhneme optimální cenový balíček na míru Vašim potřebám i finančním možnostem. Jednorázové údržby stojí individuálně podle velikosti pozemku a náročnosti, které se přizpůsobuje výběr speciální techniky. Podrobnější informace naleznete v orientačním ceníku služeb EKO TS.

 

Nejen zeleň potřebuje údržbu

Pokud nejsou Vaše pozemky zaplněné trávou a květenou, potřebujete udržovat ostatní plochy. Často jde o parkoviště, chodníky nebo úseky kolem silnic. Nemusíte hledat jiného dodavatele - poskytujeme:

 

Zbavte se starostí s údržbou zeleně

Svěřte své pozemky do odborné péče za výhodnou cenu. Ručíme za odbornost a dostatek výkonné techniky, takže Vaše zeleň dostane vždy kvalitní a včasnou údržbu. Zašlete svou poptávku emailem nebo nás kontaktujte telefonicky.