Rizikové kácení stromů a dřevin na Vysočině

Kácíme i za nejtěžších podmínek, bezpečně a za výhodnou cenu

Potřebujete pokácet strom? Pokud roste v zastavěné oblasti, blízko elektrického vedení nebo je příliš velký, rizikové kácení zaručí bezpečný průběh a perfektní výsledek. EKO TS na sebe vezme Vaše starosti a rizika plynoucí z kácení dřevin.

 

Co znamená rizikové kácení dřevin

Ztížené podmínky vyžadují bezpečné kácení. Kdykoli hrozí nebezpečí, že kácený strom způsobí zranění nebo škodu na cizím majetku, jde o rizikové kácení. Takové nebezpečí nastává v 80 % kácení dřevin.

 

Kdy přenechat kácení stromu odborníkům

Než na sebe brát odpovědnost za poškození majetku a újmu na zdraví při pádu dřeviny, ponechte kácení odborné firmě. Díky pojištění vezmeme rizika na sebe a zaručíme bezproblémový průběh. Vyplatí se to, pokud:

  • strom roste v obydlené oblasti
  • v blízkosti se nachází elektrické vedení
  • nemáte vlastní zkušenosti a potřebné vybavení

 

Jak rizikové kácení probíhá

Osobní návštěvou nebo dle zaslaných fotografií zhodnotíme stav stromu, prostředí a rizika. Navrhneme bezpečný způsob kácení, při kterém nebudete platit zbytečně za nepotřebnou techniku. Po schválení ceny domluvíme termín. Abychom neúčtovali neúměrné dopravné, kácíme převážně na Vysočině a okolí, obvykle do vzdálenosti 200 km od Havlíčkova Brodu.

Dle zjištěné situace volíme způsob a techniku:

  • odřezávání po patrech s použitím lezecké techniky
  • ze země, s případným použitím podpěr a lan
  • z vysokozdvižné plošiny

 

Kam s dřevní hmotou

Nemusíte mít starosti, co dělat s pokáceným stromem a nezpracovaným dřevem. Vzniklou dřevní hmotu:

  • zpracujeme pro Vaši potřebu na polena či štěpiny,
  • nebo ji od Vás v případě použitelnosti pro další zpracování vykoupíme a snížíme Vaše náklady na kácení

 

Ceník kácení stromů

Cena za kácení závisí na více faktorech a může se pohybovat v řádech stokorun, tisíců nebo v extrémních případech i desetitisíců za pokácení. Konkrétní cenovou nabídku Vám dokážeme předložit až po obhlídce a stanovení způsobu pokácení.

Pokud si budete přát, abychom od Vás vzniklou dřevní hmotu vykoupili, můžete v závislosti na ceně odkoupeného dřeva získat pokácení zdarma. Více informací naleznete v orientačním ceníku služeb EKO TS.

 

Svěřte kácení EKO TS a zbavíte se starostí i rizik

Potřebujete pokácet strom nebo se poradit, jestli se Vám rizikové kácení vyplatí? Kontaktujte nás a po zhlédnutí situace Vám předložíme návrh řešení včetně cenové nabídky.